Нещодавно в прокат вийшов трилер
"Загублена" - несподіване кіно від Девіда Фінчера, режисера
"Бійцівського клубу",
"Соціальної мережі" та інших відмінних картин. Несподіване, тому як при шалено закрученому (як завжди у Фінчера) і, на перший погляд, досить банальному сюжеті про зникнення героїні, режисер розкриває історію під незвичайним кутом і з нетривіальною розв'язкою. Тому зараз ми пропонуємо дізнатися про те, як фільм створювався, ділимося спостереженнями і попереджаємо, до чого треба бути готовим перед сеансом. Ніяких спойлерів, звісно ж.
#1
Цікаво розповісти про сюжет
"Загубленої" і жодного разу не проспойлеритись - непосильне завдання. Тому як достоїнства цієї картини розкриваються лише тоді, коли глядач більш-менш розуміє, до чого насправді хилиться розповідь, а відбувається це навіть не через перші півгодини фільму. Якщо слідувати офіційному синопсису, то
"Загублена" - це історія про чоловіка, чия дружина пропала і якого підозрюють до причетності до пригоди. Відразу ж спливають асоціації з перегукуючими за сюжетом стрічками
"Полонянки",
"Утікач" і екранізаціями Денніса Ліхейна. Але
"Загублена" - це як сови, які «не те, чим здаються».
#2
"Загублена" - екранізація популярної книги Гілліан Флінн. До прем'єри фільму пройшла чутка, що письменниця змінила в сценарії фінал, щоб прочитавшим роман було також цікаво піти у кіно. Девід Фінчер сам «розставив крапки над i». На запитання журналістів, чим відрізняється книга і фільм, режисер відповів:
«Усім і нічим».
#3
Дружину головного героя звуть Емі. Це цікаво, тому як в середині 90-х Бен Аффлек зіграв головну роль в драмеді
"У гонитві за Емі". У тій картині ніякої гонитви за дівчиною не було, просто герой виносив мозок своїй подружці і копався в схованках своєї і її душі. У
"Загубленій" повторюється та ж ситуація, тільки от гонитва реальна і головний мозкоїд іншої статі.
#4
У фільмі і навіть у трейлері можна побачити адресу вебсайту, створеного, щоб допомогти знайти головну героїню Емі Данн. Сторінка findamazingamy.com працює і в реальному житті як частина промокампанії картини. На сайті є цікаве посилання на фотоальбоми pinterest, зареєстровані на користувача «Емі Данн». В альбомах є приклади всього, що цікавить типову американську домогосподарку: рецепти, шмотки, ванільний декор для інтер'єру та інше.
#5
Один з моментів
"Загубленої" стосується наймужнішої частини Бена Аффлека, яка подарувала йому роль Бетмена. Ми, звичайно ж, маємо на увазі підборіддя.
#6
У
"Загубленій" є сцена, один в один повторююча сюжет недавньої реклами, знятої Фінчером для бренду одягу Gap.
#7 У Голлівуді все продається. В тому сенсі, що продакт-плейсменту у
"Загубленій", здається, не менше, ніж у
"Трансформерах". Просто зверніть при перегляді увагу на те, як нав'язливо згадуються виробники пива, в камеру тикають великим плазмовим телеком і маркою постільної білизни - «дуже ніжної», як говорять герої.
#8
У
"Загубленій" Девід Фінчер екранізував гірші кошмари будь-якого мужика. Розумійте, як знаєте. Більш того, ще ніколи у фільмах Фінчера жінки не мали такого впливу на сюжет і персонажів чоловічої статі. Ну, хіба що у дебютній стрічці режисера
"Чужий 3". Тепер же постановника можна вважати мало не феміністом.
#9
На додаток до попереднього пункту: судячи з першого українського показу
"Загубленої", фільм веселить саме жінок. На сеансі було чутно гучний дамський сміх і ні писку навіть від представника сильної статі. І, до речі, про сміх: ще ніколи в фільмах Фінчера не було стільки гумору.
![]()
#10
35-річна Розамунд Пайк зіграла у
"Загубленій" кращу роль у своїй кар'єрі. Якщо раніше її знали переважно, як дерев'яну дівчину Бонда з
"Помри, але не зараз" або забиту сестру Елізабет Беннетт з
"Гордості й упередження", то у картині Фінчера актриса приємно дивує.
#11
Ніякого
закрученого сюжету в
"Загубленій" не сталося б, якби тварини могли розмовляти. Ви зрозумієте, про кого ми, коли будете дивитися фільм.
Джерело: