ВИГРАВАЙ КВИТКИ ВИГРАВАЙ СУВЕНІРИ ВИГРАВАЙ ЗНИЖКИ

Новини

27 березня 2014
Як знімали "Ноя"

Переказати відому всім легенду з Біблії про Великий потоп - це нудно. А от зробити те ж саме, тільки за $130 млн., з великою кількістю видовищної комп'ютерної графіки, масовими замісами і Расселом Кроу в головній ролі - це круто. Так само, як "Гладіатор". У найближчий четвер блокбастер "Ной" виходить в прокат. І щоб підготувати всіх до цієї події, сьогодні поговоримо про титанічну працю, витрачену на зйомки фільму.



«І зробив Ной усе, як звелів йому Бог, так він і зробив», - цією фразою в Біблії описується весь трудомісткий процес виготовлення ковчега Ноєм і його сім'єю. Звичайно, потрібно мати незвичайну фантазію, щоб розтягнути цю подію на півфільму. Або подивитися на історію під іншим кутом. Що й зробив режисер Даррен Аронофскі. Бо для фільму він, звичайно ж, спирався на Святе Письмо, форматуючи розповідь в комікс. Так, по чорновому сценарію Аронофскі і його співавтора Ері Хендела був створений графічний роман "Ной", який видавництво Image випустило за тиждень до прем'єри фільму.

Упор в "Ної" був зроблений на видовищності та достовірності. Найсмачніше візуально, що є в фільмі - це величезний ковчег і, власне, потоп. І те, і інше давалося кінематографістам непросто. Близько року продакшн-дизайнери розробляли вигляд і конструкцію ковчега і півроку витратили на його будівництво. Те, що вийшло, виглядає як ящик, але не корабель. І тут немає помилки: Аронофскі і його команда наполягають на тому, що реальному ковчегу не потрібні були ні ніс, ні корчма, адже мета була не тримати курс, а просто подрейфувати роки півтора, поки дощ не скінчиться і вода не зійде.



Аронофскі гнався за натуралізмом, тому ковчег звели дійсно величезний - 50 метрів в довжину і 18 метрів у висоту. Правда, його потім все одно подовжили на комп'ютері, довівши габарити до 150 метрів. Для конструкції використовували дерев'яні бруси і солому. Щоб ковчег виглядав не як зі складу IKEA, а правдоподібно, зовні його обмазували смолою, до якої приставала всяка погань: трава, сміття та ін. Нижній каркас ковчега звужувався до землі, на нього кріпили баласт з вулканічною породою - це щоб дрейфувати краще.

Якщо створення ковчега було турботою технічних працівників, то акторам (а особливо статистам) довелося на своїй шкурі відчути Божий гнів у вигляді нескінченної зливи. Ці сцени знімалися майже місяць восени неподалік від Нью-Йорка. Перед ковчегом встановили шість кранів, з яких лилося 18 тис. літрів на хвилину. Вода подавалася з п'яти баків об'ємом по 80 літрів кожен. На вулиці було 14 градусів, навколо бруд і неприємно. В один прекрасний день зламався обігрівач, і, за словами Аронофскі, він ще ніколи не чув, щоб люди так голосно матюкалися. У розпал знімального періоду трапився ураган Сенді. Всім дали вихідні, подумки попрощавшись з реквізитом, але, як не дивно, ковчег вистояв.



Дощиком з кранів справа не обмежилася. У трейлері, наприклад, є соковиті кадри, де ковчег собі пливе серед бурхливих вод. Стихію хоч і намалювали на комп'ютері, але без зйомок з справжньою водою не обійшлося. Все для кадрів, де хвилі зловісно хлюпають об стінки ковчега. Фрагмент Ноєвої будови відтворили посередині невеликого басейну. Туди ж довелося лізти Расселлу Кроу, для чого водичку завчасно підігріли. Так, наприклад, зняли момент, де хвиля хлюпає цікавому Ною прямо в обличчя.

Фокусами з ковчегом і водою кіношники не обмежилися. Ще одним питанням було освітлення, яке в натуральному вигляді ніяк не підходило під шторм та інші події у фільмі. Тому зйомки велися вночі під променями величезних ламп, завдяки яким можна було створити ефект денного освітлення. У найпекельнішії сцені на одному клаптику землі зібралося 350 статистів, на яких лило як з відра і світило лампами посеред ночі.



Ковчег, дощ, сонце, локації... здається, нічого не забули... Ах так! Тварини - ті, яких тварі по парі. Так от, Аронофскі, як великий любитель всього пухнастого і не тільки, не хотів експлуатувати живність на зйомках (а людей не шкода було). Тому всіх гадів, звірів та інших намалювали на комп'ютері (сплячих зобразили за допомогою манекенів). Усіх, крім двох голубів і ворона, яких треба було зняти крупним планом.
Джерело: oKino.ua


усі новини »

Новини кіно: